Pyl jako alergen

Jedna z nejčastějších forem alergie, je alergie na pyl. Stačí vyjít ven během pylové sezony a procházka v nedalekém parku nebo lesíku se může proměnit v noční můru. Alergeny totiž v tomto případě číhají všude v ovzduší, teoreticky se jim nevyhnete ani tehdy, když budete „schováni“ doma v obýváku, protože se mohou do bytu dostat třeba i špatně zavřeným oknem.

Číst dál...

Mléko jako alergen

Potravinová alergie je v našich zeměpisných šířkách poměrně častá. V první řadě je třeba říci, že laktózová intolerance není totéž, čím je alergie na mléko. V případě alergie na mléko je alergen jasný – je jím mléčná bílkovina. Ostatně je třeba dodat, že prakticky všechny alergeny mají bílkovinný původ.

Číst dál...

Hmyz jako alergen

Bodnutí hmyzem. Včela, vosa nebo dokonce nebezpečná sršeň. Alergenem je v tomto případě jed, který vylučuje hmyz ze svého těla a snaží se jím zpacifikovat domnělého nepřítele. Až u tří procent populace se mu to podaří, právě tolik lidí totiž podle odhadů odborníků trpí alergií na hmyz, respektive jeho bodnutí.

Číst dál...

Alergie na kočky

Nejméně příjemná alergie ze všech, zvláště pro milovníky zvířat, je alergie na srst. Hlavně malé děti nelibě nesou nutnou izolací od domácích mazlíčků, která je bohužel v jejich vlastním zájmu. Alergenem tu totiž, jak by se mohlo z laického pohledu zdát, vlastně není srst (takže alergie na zvířecí srst je pojem, který zní odborníkům asi jako dietní sádlo).

Číst dál...

Kontakt

  •  

    info@alergen.eu