Co všechno vyřeší transplantace vlasů?

Nadměrné padání vlasů je patologickým jevem, které může skončit plešatostí. Transplantace vlasů dává některým případům naději. Medicína zná mnoho druhů zvýšeného padání vlasů a zatímco někde je léčba snadná, u mnoha případů efektivní léčba neexistuje.

Androgenní alopecie mužského typu

Pleš, jak ji známe od pánů vyššího věku, je důsledkem tzv. androgenní alopecie mužského typu. Jde o nejčastější příčinu padání vlasů, na kterou bohužel dosud neznáme lék. Vlasy vypadávají vlivem testosteronu, který po své přeměně na derivát testosteronu způsobí uhynutí vlasového folikulu a tedy plešatění. Nejčastěji vlasy vypadají nad čelem a na vrcholku hlavy, kde se tvoří tzv. kolečko.

Kde všude vlasy budou u androgenní alopecie padat, není zcela jisté. S velkou mírou jistoty však můžeme říci, kde vlasy padat nebudou: nad ušima a vzadu na hlavě. Toto jsou místa, kde jsou vlasové folikuly zdravé a derivát testosteronu je nemůže zničit.

Vlasová transplantace

Počátkem 20. století vědci přišli na to, že přeneseme-li zdravé vlasové folikuly na místo, kde je pleš, tyto folikuly normálně produkují vlas, který již nevypadne. Předpokladem je šetrné přenesení folikulu, u kterého nedojde při maipulaci k poškození. Tak vznikl nápad vlasové transplantace. Dnes je největším centrem transplantace vlasů INTER CLINIC Praha-Radotín, kde je na transplantaci vlasů poskytována doživotní záruka. Klinika existuje přes 20 let a za své působení provedlla 6000 transplantací vlasů, které vyřešily kouty, kolečka, ustupující čela atd.

Kontakt

  •  

    info@alergen.eu